Rozlišení displeje notebooků a monitorů

Rozlišení je množství bodů ( též také pixelů )  v digitálním obraze. Pokud někde v parametrech uvidíte např. 1366 x 768 tak vězte, že první číslo značí počet sloupců a druhé počet řádků. Můžeme obecně řict, ( při zachování stejné úhlopříčky ) čím větší je rozlišení, tím bude kvalitnější a jemnější obraz (uvidíte více detailů).

HD Ready icon

V současné době je nejnižším standardem rozlišení 1366 x 768 bodů, tzv. HD Ready. Toto rozlišení je dostačující pro LCD monitory s úhlopříčkou do 20", resp. pro LCD monitory u notebooku do 14". O stupeň výše je pak rozlišení 1600 x 900 bodů, tzv. HD+. Jední se o něco zajímavější variantu k výše zmíněným úhlopříčkám, v dnešní době ale není již příliš běžné.

fullhd_icon_recomp_logo

Za běžný standard se v dnešní době považuje rozlišení 1920 x 1080 bodů. S tímto rozlišením si velmi dobře vystačíte pokud zvažujete nákup LCD monitoru s úhlopříčkou 20"-24", resp. u notebooku 14"-17". Obecně lze tvrdit, že s vyšším rozlišením se vám na plochu vejde více objektů, což může být často velká výhoda.

4kvs2K_recomp_1120

 Existují však další desítky typů rozlišení s kterými se ale u repasované techniky zatím moc nesetkáváme. Přesto by bylo dobré se o nich alespoň zmínit. Přehled dalších rozlišení poskytuje následující tabulka.

Rozlišení_recomp

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení