Co znamená [REPASOVANÝ]

Jedná se o počítače renomovaných výrobců jako jsou např. DELL, HP, LEONOVO a další.  Počítače pochází většinou z větších firem jako jsou banky apod. Takové firmy mění techniku ve 2-3letých intervalech a poté se technika dostává k nám na repasy

.

Jak probíhá repasovaní, co tedy repasace znamená ?

Proces repasovaní zahrnuje komplexní otestování, vyčištění a kontrolu vizuálního stavu. Každý počítač na reparaci u nás projde těmito procesy :

- Vizuální kontrola která zahrnuje kontrolu plastů, pantů, konektorů

- Smazání původních dat a obnovu operačního systémů ( pokud je to možné )

- otestování HDD, RAM a dalších HW součástí počítače

- u notebooků a LCD posouzení stavu displeje

- kontrolu hlučnosti ventilátorů

- kompletní vyčištění od prachu a nečistot

 

Jaký je stav např. u notebooků či LCD displejů, nemusím se bát že koupím počítač ve špatném stavu ?

Přestože se jedná o repasovanou techniku, můžete u nás zakoupit i produkty které se nebudou výrazně lišit od nové techniky. V případě horšího stavu je vždy u produktu jasně uvedeno o co se jedná a takový produkt koupíte se slevou

 

Jaké jsou výhody a nevýhody repasované techniky ?

- V porovnání s novou výpočetní technikou je zde výhodná hlavně cena

- Další výhodou je především kvalita, tedy poměr značková profesionální technika za nízkou cenu. Například u notebooků se zpravidla jedná a techniku vyšší třídy, často mívají zpevněné šasi, odolnou klávesnici proti polití apod. Repasované počítače se hodí zejména tam, kde je kladen důraz na spolehlivost a nízkou cenu.

- Na výběr máte jak výkonnou hi-end techniku za dobrou cenu tak i běžně výkonné počítače za nízkou cenu

- Nevýhoda oproti nové technice je zkrácená záruka, běžně na 1 roky. Toto lze ale řešit dokoupení záruky na 2 nebo 3 roky, dle nabídky.

- U notebooků je menší nevýhoda u baterie. Jelikož se jedná o použitou techniku, může být kapacita baterie již nižší. Vždy je informace o výdrži baterie u produktu uvedena. Dále může být u notebooku cizojazyčná klávesnice, to ale řešíme českými přelepkami.