Co znamená [REPASOVANÝ]

Jedná se o počítače renomovaných výrobců jako jsou např. DELL, HP, LEONOVO a další.  Počítače pochází většinou z větších firem jako jsou banky apod. Takové firmy mění techniku ve 2-3letých intervalech a poté se technika dostává k nám na repasy

.

Jak probíhá repasovaní, co tedy repasace znamená ?

Proces repasovaní zahrnuje komplexní otestování, vyčištění a kontrolu vizuálního stavu. Každý počítač na reparaci u nás projde těmito procesy :

- Vizuální kontrola která zahrnuje kontrolu plastů, pantů, konektorů

- Smazání původních dat a obnovu operačního systémů ( pokud je to možné )

- otestování HDD, RAM a dalších HW součástí počítače

- u notebooků a LCD posouzení stavu displeje

- kontrolu hlučnosti ventilátorů

- kompletní vyčištění od prachu a nečistot

 

Jaký je stav např. u notebooků či LCD displejů, nemusím se bát že koupím počítač ve špatném stavu ?

Přestože se jedná o repasovanou techniku, můžete u nás zakoupit i produkty které se nebudou výrazně lišit od nové techniky. V případě horšího stavu je vždy u produktu jasně uvedeno o co se jedná a takový produkt koupíte se slevou

 

Jaké jsou výhody a nevýhody repasované techniky ?

- V porovnání s novou výpočetní technikou je zde výhodná hlavně cena

- Další výhodou je především kvalita, tedy poměr značková profesionální technika za nízkou cenu. Například u notebooků se zpravidla jedná a techniku vyšší třídy, často mívají zpevněné šasi, odolnou klávesnici proti polití apod. Repasované počítače se hodí zejména tam, kde je kladen důraz na spolehlivost a nízkou cenu.

- Na výběr máte jak výkonnou hi-end techniku za dobrou cenu tak i běžně výkonné počítače za nízkou cenu

- Nevýhoda oproti nové technice je zkrácená záruka, běžně na 1 roky. Toto lze ale řešit dokoupení záruky na 2 nebo 3 roky, dle nabídky.

- U notebooků je menší nevýhoda u baterie. Jelikož se jedná o použitou techniku, může být kapacita baterie již nižší. Vždy je informace o výdrži baterie u produktu uvedena. Dále může být u notebooku cizojazyčná klávesnice, to ale řešíme českými přelepkami.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení